لوله های استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ

لوله های استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ

 ابتدا، بیایید انواع مختلفی از لوله های استنلس استیل یا فولادی ضد زنگ را بررسی کنیم.

لوله‌های بدون درز یا مانیسمان استنلس استیل:

لوله بدون درز یا مانیسمان به لوله ای گفته می شود، که فاقد درز یا اتصال جوشی باشد. این لوله ها، می توانند در برابر فشارهای شدید و همچنین دما مقاومت کنند.

لوله های مانیسمان در طیف گسترده ای از کاربردهای مختلف نفت و گاز استفاده می شوند، اما در صنایع مکانیکی و مهندسی هم نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این باعث می شود لوله های بدون درز نسبتاً همه کاره باشند و برای اطمینان از کیفیت مواد همیشه با دقت بالایی بازرسی می شوند.

لوله های استنلس استیل درزدار

لوله جوشی یا درز دار استنلس استیل:

لوله های جوشی یا درزدار، به دلیل انعطاف پذیری، تقریباً در هر صنعتی قابل استفاده هستند. با این حال، آنها به جای تحمل فشار، مقاومت در برابر خوردگی بهتری دارند. به دلیل ترکیبات و ماهیت سبک وزنی لوله های جوش داده شده، آنها بسیار مقرون به صرفه تر از سایر روش های تولید لوله هستند و بهترین عملکرد را برای هزینه شما ارائه می دهند.

از پرکاربردترین و پرفروش‌ترین لوله‌های استنلس استیل، می‌توان به لوله های 316، 304، 309، 310 و 321 مانیسمان و درزدار اشاره کرد.

لوله هاس استنلس استیل مانیسمان

صنایعی که در آن‌ها از لوله های فولادی ضد زنگ استفاده می شود:

اکنون نگاهی به انواع مختلف لوله های استنلس استیل ارائه شده انداخته ایم، بیایید به صنایعی که در آنها استفاده می شود نگاهی بیندازیم.

لوله های خط لولهنفت و گاز

فناوری تولید لوله، نقش بسیار مهمی در صنایع نفت و گاز دارد. در چند سال گذشته نیاز به لوله کشی مقاوم در برابر خوردگی افزایش یافته است، زیرا حفاری‌های ما برای رسیدن به نفت،روز به روز عمیق تر و فشار بیشتری بر روی لوله های فولادی ضد زنگ دوبلکس و فوق دوبلکس مورد استفاده وارد می شود.

لوله ها در این محیط ها می توانند فوق العاده خورنده باشند و اگر آسیب های وارده به آن‌ها کنترل نشود، لوله ها به راحتی می ترکند و برای اعماق بیشتر غیرقابل استفاده می شوند. به همین دلیل داشتن لوله های محکم در صنعت نفت و گاز اهمیت دارد و اینکه چگونه آن ها نقش بزرگی در موفقیت این صنعت ایفا می کنند.

لوله های تاسیسات انرژی اتمی و راکتورهای هسته ایانرژی هسته ای

به دست آوردن انرژی قابل استفاده از هسته اتم کار آسانی نیست. همه راکتورهای هسته ای که ما امروزه از آنها استفاده می کنیم، آب را برای تولید بخار، گرم می کنند، که سپس برای چرخاندن توربین هایی استفاده می شود که انرژی ما را تامین می کنند و بیشتر آنها به دلیل نیازهای خنک کننده، در نزدیکی ساحل قرار می گیرند.

به این ترتیب، بسیاری از آب ها، که از طری پمپ برای خنک کردن راکتورها وارد می شوند، باید در برابر ماهیت خورنده آب دریا مقاوم باشند. لوله های فولادی ضد زنگ برای دفاع در برابر ای خاصیت خوردگی، بسیار واجد شرایط هستند، از این رو از اهمیت بسیاری در صنعت انرژی هسته ای برخوردار می باشند.

 

 

لوله های انتقال گاز مایعLNG

LNG (گاز طبیعی مایع) گازی است که برای حمل و نقل به طور موقت به شکل مایع تبدیل شده است. حجم آن تا حد زیادی کاهش می یابد تا حمل و نقل آن آسان تر و ارزان تر شود.در برخی موارد، انتقال گاز طبیعی از طریق خطوط لوله به اندازه کافی مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل از طریق شکل مایع در کشتی‌های دریایی برودتی و تانکرهای جاده‌ای حمل می‌شوند.

به این ترتیب،یک لوله‌ کشی مناسب، حمل و نقل را برای رساندن گاز مایع یا LNG، به بخش‌هایی از کشور یا جهان، که دسترسی به آن ها دشوار است، به صورت ایمن و مقرون به صرفه فراهم می‌کند.

 

 

لول های فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل در شرکت استیل پایکار ارسنمک زدایی

نمک زدایی، حذف نمک و سایر مواد معدنی از منبع آب است. این کار برای تبدیل آب به آب شیرین و مناسب برای استفاده انسان یا احتمالاً آبیاری انجام می شود. در بیشتر موارد نمک به عنوان یک محصول جانبی ایجاد می شود و نمک زدایی در بسیاری از زیردریایی ها و کشتی ها استفاده می شود.

امروزه معمولاً برای انتقال آب آشامیدنی تازه به مناطقی از جهان که در آن به دست آورن آب شیرین دشوار است، از نمک‌زدایی استفاده می‌شود. آب شور و فلزات معمولاً خیلی خوب با هم مخلوط نمی شوند، از این رو، لوله کشی در صنعت نمک زدایی اهمیت دارد که بتواند، خواص خورنده طبیعی آب نمک را تحمل کند.

لوله های استنلس استیل معدن و مواد معدنیمعدن و مواد معدنی

معدن کاری،به فرآیند استخراج مواد از زمین می گویند. مواد معدنی، معمولاً به شکل فلزات معمولی و یا گرانبها هستند و استخراج این مواد کاری است که هزاران سال برای به دست آوردن این منابع مفید انجام می شود.

صنعت معدن، صنعتی است که در آن فولاد ضد زنگ، عملیات های بزرگ را آسانتر و سودآورتر کرده است. چه در خود معادن واقعی که کارگران و ماشین‌ها در زمین حفاری می‌کنند و چه در تخت‌های دوطبقه و سالن‌های غذاخوری که کارکنان در آن می‌خوابند. در کاربردهای مختلف برای تامین ایمنی و قابلیت اطمینان استفاده می‌شوند.

 

 

 

جهت مطالعه مشخصات لوله های استنلس استیل کلیک کنید.

برای استعلام قیمت لوله های استنلس استیل، از طریق راه های ارتباطی و یا کلید های موجود در صفحه، با شرکت استیل پایکار ارس در ارتباط باشید.

 

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
Call Now Button