33946722

info@steelaras.com

مقالات

استاندارد های لوله های فولادی کربن استیل
استاندارد های لوله های فولادی کربن استیل
لوله های فولادی درز دار، بدون درز و درز مخفی نوع ماده و مشخصات استاندارد لوله فولادی ابعادی و شرایط انتقال سیال به لوله استیل جوشی و بدون درز که بویژه برای خطوط لوله مورد استفاده قرار میگیرد.
انواع فلنج (Flange)
انواع فلنج (Flange)
فلنجها یکی از اتصال دهنده های لوله ها، شیر آلات و دستگاهها به یکدیگر می باشد. فلنج بصورت قطعه دیسکی شکل بوده که همیشه بصورت جفت به کمک پیچ و مهره دو قطعه را به یکدیگر متصل می سازد و به آسانی باز شده و برای فشارهای کم و بالا مناسب می باشد. آب بندی بین دو فلنج توسط لای(Gasket) که در بین آنها قرار داده می شود انجام می گیرد. جنس فلنجها از فولاد و آلیاژهای آن و یا از چدن و سایر مواد ساخته می شود.
شیرآلات صنعتی
شیرآلات صنعتی
شیر یا وَلْو یا والْو (به انگلیسی: valve) وسیله‌ای است که برای قطع و وصل، تنظیم میزان جریان یا منحرف‌کردن مسیر جریان سیال‌ها (گازها، مایعات و حتی خمیر و…) به وسیلهٔ بستن، بازکردن، نیمه‌بازکردن یا منحرف‌کردن یک مسیر به‌کار می‌رود. شیرها در اصل، خود نوعی فیتینگ یا وصاله هستند، ولی به دلیل گستردگی و اهمیت به صورت مجزا بررسی می‌شوند. یکی از ساده‌ترین و قدیمی‌ترین انواع شیرها، دریچه یا صفحهٔ مسدودکننده‌ای است که کشاورزان درون کانال‌های آب کار می‌گذارند و برای بازکردن یا بستن مسیر آب به زمین‌های کشاورزی استفاده می‌کنند. شیرها کاربردهای مختلفی دارند؛ ازجمله کنترل جریان آب در کشاورزی و آبیاری تا فرایندهای پیچیدهٔ کنترل فرایند در پالایشگاه‌ها و کارخانجات فرایندی، بازوبست‌کردن آب در ماشین‌های لباس‌شویی و ظرف‌شویی تا شیرهای برداشت آب خانگی.
اتصالات جوشی استنلس استیل
اتصالات جوشی استنلس استیل
سیستم لوله کشی با استفاده از اتصالات جوشکاری لب به لب مزایای ذاتی زیادی نسبت به سایر اشکال دارد.